beat_news 172

Δημοσίευση: 19-02-2011 - Στήλη: ΝΕΟΛΑΙΑ - Φύλλο:172

• Κάποια Ελληνοκαναδέζα ψηφίστηκε να κατέβει στα προκριματικά της Γιουροβίζιον και κάποιοι θίχτηκαν γιατί θεώρησαν την ψηφοφορία σικέ. Ε, μην πάμε και ξεφτιλιστούμε στον μεγάλο αγώνα της Γιουροβίζιον, αυτής της σημαντικής διοργάνωσης, σωστά; Τρομάρα μας... Στείλτε τον Κατέλη να τελειώνουμε.

• Έβλεπα ειδήσεις μες στη βδομάδα και εμφανίστηκε κάποιος τραγουδιάρης ονόματι Οικονομόπουλος. Τι “Οικονομόπουλος” δηλαδή, “Τσαλίκης Νούμερο 15” είναι ο άνθρωπος. Πώς πουλάει αυτό το στυλάκι ακόμα; Ποιος ακούει λαϊκοπόπ αυτές τις μέρες; Είναι ακόμα δεκατετράχρονα κοριτσάκια;
  • Οι Αμερικανοί Aquabats κυκλοφόρησαν το High-Five Soup, το οποίο είναι ένα από τα πιο χαρούμενα δισκάκια που έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό. Οι νέοι σας υπερ-ήρωες μπλέκουν ska, new wave, pop και λίγη punk με ένα απίστευτο stage show το οποίο θυμίζει κάτι από Power Rangers και Batman των 1960s. Ψαχτείτε!
  • Η Ηχοκρατορία του DJ Alx (Terror X Crew) συνεχίζει να βγάζει τη μια δισκάρα μετά την άλλη. Εκτός από τον σόλο δίσκο του Γέλου (Άλφα Γάμα, Σκοτεινή Πλευρά) κυκλοφόρησε και η νέα δουλειά των Βόρεια Αστέρια. Περισσότερα στο : www.ixokratoria.com
  • Αν και ο Γενάρης δεν είναι κατεξοχήν ζεστός μήνας, οι Locomondo και Οne Drop έδωσαν συναυλίες σχεδόν κολλητά και ζεστάθηκε λίγο το κοκαλάκι μας. Άιντε να έρθει το καλοκαίρι να τους χορτάσουμε και σε ανοιχτό χώρο.
  • Ο Νικήτας Κλιντ, γνωστός από τις Ρόδες και το πέρασμα του από τους Active Member θα εμφανιστεί με ένα νέο σχήμα, τους Moriginal Champsystem στο ΑΝ Club στις 11 Φεβρουαρίου. Χώστε τον Φοίβο Δεληβοριά που παίζει αλλού στην Αθήνα την ίδια μέρα και τραβηχτείτε προς Εξάρχεια μεριά.

J (spawnite@yahoo.com)