Ομάδα για τη διακοπή του καπνίσματος

Δημοσίευση: 10-12-2012 - Στήλη: ΑΠΟΨΕΙΣ - Φύλλο:190

Το Εργαστήριο Ψυχολογικής Συμβουλευτικής Φοιτητών προσφέρει και για το ακαδημαϊκό έτος 2012- 2013 ομάδα για τη διακοπή του καπνίσματος. Η ομάδα απευθύνεται σε όλους τους φοιτητές –προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς– του Πανεπιστημίου Αθηνών και προσφέρεται δωρεάν.

Προβλέπονται δέκα τρίωρες εβδομαδιαίες συναντήσεις, με στόχο είτε τη μείωση είτε τη διακοπή του καπνίσματος. Την ομάδα θα συντονίσει η Αναστασία Σοφιανοπούλου, Διδάκτωρ Κλινικής Ψυχολογίας και Ψυχοθεραπεύτρια.

Οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές μπορούν να απευθύνονται για πληροφορίες ή δήλωση συμμετοχής έως τις 30.11.2012 στη Γραμματεία του Εργαστηρίου Ψυχολογικής Συμβουλευτικής Φοιτητών, στη Φιλοσοφική Σχολή, στο γραφείο 511, καθημερινά 10.00 – 15.00.