Συνάντηση αποφοίτων του Φυσικού Τμήματος, έτους 1952

Δημοσίευση: 12-07-2012 - Στήλη: ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΕΚΠΑ - Φύλλο:187

Απόφοιτοι του Φυσικού Τμήματος της Σχολής Θετικών Επιστημών (Φυσικομαθηματικής Σχολής) του Πανεπιστημίου Αθηνών, έτους εγγραφής 1952, συναντήθηκαν στο Εντευκτήριο του Πανεπιστημίου (“Καποδιστριακόν”) στις 23 Μαρτίου 2012.

Με ειλικρινή χαρά και ιδιαίτερη συγκίνηση …ξαναγνωρίστηκαν, θυμήθηκαν τα φοιτητικά τους χρόνια, τις σπουδές, τους καθηγητές και στους συμφοιτητές τους και αλληλοενημερώθηκαν για τη μέχρι σήμερα πορεία των παρόντων, καθώς και των υπόλοιπων συμφοιτητών τους.
Όλοι έχουν υπηρετήσει ως καθηγητές Φυσικής στη Μέση, Δημόσια και Ιδιωτική, Εκπαίδευση, ως τεχνικοί σε υπηρεσίες του ΟΤΕ και άλλων οργανισμών, ως καθηγητές σε Τ.Ε.Ι., ερευνητές στον Δημόκριτο. Ανάμεσά τους είναι και δύο ομότιμοι (σήμερα) καθηγητές του Πανεπιστημίου
Αθηνών.