Υποδειγματική συμπεριφορά υπαλλήλου

Δημοσίευση: 19-04-2012 - Στήλη: ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΕΚΠΑ - Φύλλο:184

Στις 13/3, στις 8:00 το πρωί, ο κ. Θανάσης Κορδίλας, υπάλληλος της εταιρείας «ΗΛΕΚΤΩΡ», η οποία έχει αναλάβει τον καθαρισμό της Πανεπιστημιούπολης, βρήκε και παρέδωσε στο προσωπικό της Εποπτείας πορτοφόλι, το οποίο περιείχε χρηματικό ποσό και προσωπικά έγγραφα. Το πορτοφόλι ανήκε στην κ. Δήμητρα Καραΐσα, φοιτήτρια του Τμήματος Βιολογίας του Ε.Κ.Π.Α. Κατόπιν συνεννοήσεως του Επόπτη της Πανεπιστημιούπολης κ. Γ. Στείρη, Λέκτορα στο Τμήμα Φ.Π.Ψ., με τη φοιτήτρια, της παρεδόθη το πορτοφόλι και η ίδια ευχαρίστησε τον κ. Κορδίλα. Σημειώνουμε ότι ο κ. Κορδίλας εκτέλεσε υποδειγματικά τα καθήκοντά του και επέδειξε απαράμιλλο ήθος. Αξίζουν συγχαρητήρια τόσο στον κ. Κορδίλα, όσο και στην εταιρεία «ΗΛΕΚΤΩΡ» που τον επέλεξε.